Školský rok2018/2019 - www.ebgbr.sk

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Školský rok2018/2019

Zo života školy
Literárna exkurzia
"Je nás málo, nechcete sa pridať?", opýtali sa naši známi zo ZŠ Pionierskej 2. A slovo sa stalo skutočnosťou a mohli sme spoločne navštíviť Maticu slovenskú, Múzeum Martina Benku i skanzen Jahodnícke háje. Spoznali sme nielen nové miesta na Slovensku, ale aj nových žiakov z nášho mesta. Veríme, že ešte čosi spoločné vymyslíme...👍
Vyučovanie cez SKYPE

Dnes nás opäť vyučovala jedna nemecká pani profesorka z Magdeburgu cez Skype. Už sme sa aj kus viac osmelili a reagovali na jej otázky (s občasným našepkaním našej pani učiteľky. Pripomenuli sme si jesenné prázdniny a zopakovali si minulý čas z pohľadu všedného dňa:)

O dva týždne pokračujeme ďalej Tschüs 😀
Svetový deň úsmevuv DD a DSS Hron v Dubovej

Ktosi raz povedal: "Úsmev je najkratšia vzdialenosť medzi ľuďmi." Úsmev prelomil niekoľkoročnú vzdialenosť medzi seniorkami z DD a DSS Hron a našimi študentkami. Prečítali sme si vtipy, nasmiali sme sa dosýta bez ohľadu na vek a seniorky si vyrobili smajlíkov, aby si každé ráno mohli povedať, že s úsmevom ide všetko ľahšie.
Erasmus+

Naša Lucka z 3.B sa stala kvapkou v mori v rámci medzinárodného projektu v Rumunsku. Radi sme si pozreli, čo všetko zažila (vidno to aj na našich usmiatych tvárach) i to, ako je dobre, keď sa nebojíme vyjsť za hranice všednosti (a tiež za hranice Slovenska).
Breznianska kalvária
Posledné septembrové dni sa naše žiačky podieľali na prípravách krstu novej Breznianskej kalvárie. Vyčistili kalváriu i jej okolie od odpadu, ktorým naplnili sedem plastových vriec. Takto pripravená a vyčistená mohla byť následne 29.9.2018 slávnostne požehnaná. Slávnostného otvorenia i ďakovnej svätej omše sa zúčastnilo i vedenie našej školy a pani učiteľka Mgr. Lívia Kupcová, ktorá sa postarala o originálny slovný opis a zamyslenie pri jednotlivých zastaveniach krížovej cesty. Sme radi, že aj naša škola prispela k vzniku a dôstojnému otvoreniu tohto výnimočného miesta.

(foto: J. Stieranková, M. Bíreš)
Slávnostné odhalenie busty gen. M. R. Štefánika v areáli EBG.

Pri príležitosti 100. výročia založenia ČSR, bola dnes v areáli našej školy odhalená busta generála M. R. Štefánika. Spolu s pamätnou tabuľou a časťou vrtule lietadla sú osadené v skale stojacej vedľa lipy, ktorá bola vysadená dňa 4.5.1920 pri príležitosti 1. výročia úmrtia gen. M. R. Štefánika. Odteraz nám budú pripomínať tohto hrdinu slovenského národa.
Októberfest 2018 na SSOŠP EBG BREZNO


Účelové cvičenie 10/2018


Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky