Školský rok 2017/2018 - www.ebgbr.sk

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Školský rok 2017/2018

Zo života školy
Deň v maskách 13.2.2018 :)

Valentínsky volejbalový turnaj :)

Dnes sa na našej škole konal valentínsky volejbalový turnaj plný lásky. Vo veselej a príjemnej atmosfére si svoje sily zmerali všetky triedy. Víťazi z 1.B si to nakoniec rozdali aj s pedagogickým zborom, no ani ten nedokázal zastaviť ich víťaznú šnúru valentínskeho dňa. Srdečne gratulujeme. Výsledky: 1.miesto - 1.B 2. miesto - 4.B 3. miesto - 2.B 4. miesto - 3.B
Súvislá prax v ŠKD :)

Pár fotografií zo súvislej praxe žiačok v ŠKD:-) Lienka, mucha, myška, telocvikárka, farmár a lesná víla dnes pre deti z MŠ spríjemňovali atmosféru na karnevale. S deťmi si zahrali veľa zaujímavých hier.
Spolupráca s Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici :)

 SSOŠP EBG a UMB sa dohodli na vzájomnej spolupráci v oblasti poskytovania priebežnej a súvislej odbornej praxe pre poslucháčov UMB. Pre žiakov SSOŠP organizujeme exkurzie na jednotlivé fakulty. Zúčastňujeme sa na rôznych prednáškach a seminároch organizovaných jednotlivými fakultami. Vo februári a marci máme dve študentky na praxi v predmete psychológia u pani profesorky Lenky Fricke.
Lyžiarsky výcvik Bučnik Polomka :)
 
 
V dňoch 5-9.2.2018, sme my žiaci 1.B absolvovali Lyžiarsky výcvik v lyžiarskom stredisku Bučnik na Polomke. Za tento týždeň sme urobili veľké pokroky a často krát dokázali zvíťaziť sami nad sebou. Kurz nebol len o lyžovaní, ale aj o rôznorodých zábavných aktivitách, pri ktorých sme si utužili vzájomné priateľstvá. Veríme, že tento týždeň bude pre Nás peknou spomienkou.
Burza škôl Banská Bystrica:)
 
 Aj my sme prezentovali našu školu na Burze stredných škôl v priestoroch ZŠ Moskovská v Banskej Bystrici.
Divadlo z Pasáže:)
 
 
Obyčajný utorok, 6. 2., sa premenil na divadelný. Po čase sme opäť zavítali do banskobystrickej Záhrady (centra nezávislej kultúry) a pozreli si inšpiratívne predstavenie Pinocchio v podaní divadelníkov z Divadla z Pasáže. Vždy máme zimomriavky, keď vidíme, čo dokážu ľudia s Downovým syndrómom... Bolo to nádherné. Najbližšie sa vyberieme na Maťka a Kubka v predstavení Na paši. Už teraz sa tešíme:)
Vyučovanie v ambulancii klinickej logopédie
 
 
Hodina poslednej metodiky literárnej a jazykovej výchovy sa odohrala v tradičnom čase na netradičnom mieste. 2.B navštívila pani logopedičku Zuzku Erbertovú, ktorá nám s nadšením porozprávala o všetkých radostiach a strastiach spojených s rečou a jej vývinom. Mnohé z nás žasli nad množstvom materiálov a úlohami pre deti a dospelých pacientov. Potvrdilo sa, že je lepšie raz vidieť ako 100x počuť.
Prax :)
 
 
Takto tvoríme s detičkami na praxi.....​ :)
Mikuláš na EBG :)
 
 
 
Pripravili sme pre deti zo SMŠ EBG dopoludnie s Mikulášom.
Burza informácií Banská Bystrica
 
Aj my sme prezentovali našu školu na Krajskej burze práce a informácií v Banskej Bystrici. Veríme, že sme mnohých žiakov zaujali a prídu študovať na našu školu J
Študentky seniorom
21. novembra sme sa po istom čase opäť vybrali do DD a DSS Hron v Dubovej. V rámci spomienky na Deň študentstva sme svoj čas venovali tým, ktorí žili dlhé roky v politickej, kultúrnej, náboženskej neslobode. Milí seniori nás obohatili nielen svojimi skúsenosťami, ale aj chuťou žiť a aktívne prežívať jeseň svojho života. Spolu sme sa zahrali, porozprávali, zasmiali:)
 
Tešíme sa na ďalšie pozvanie:)
 
Z 3.B Mária Čutková, Erika Hošková, Natália Fekiačová, Daniela Kaliničová, Viola Kazárová, Viktória Ridzoňová, Sophia Simanová, Bianka Záhorská,
Mestský mládežnícky parlament v akcii :)
 
Tešíme sa, že sme mohli stretnúť mladých aktivistov z nášho mesta práve v priestoroch našej školy. Pod ich rukami vznikli za sprievodu veselých rozhovorov mnohé umelecké dielka. Môžete ich vidieť už túto stredu na námestí:) Ďakujeme aj pani Smolecovej, ktorá im pomohla svojimi vzácnymi radami:) Dovidenia nabudúce.
Exkurzia v bilingválnej materskej škole
Boli sme na exkurzii v prvej bilingválnej materskej škole v našom kraji. ...Veľmi sa nám tam  páčilo a dúfame, že raz aj z nás budú také milé a šikovné učiteľky J
Turnaj v stolnom tenise
Žiačky našej školy sa zúčastnili okresného kola v stolnom tenise. Naše farby reprezentovali Janka Kožiaková, Nikola Fukasová, Katka Krupová a Kamila Kubaliaková.
Teplákový deň
 

Hurááááááááááááááááááá:)
 
Konečne DO ŠKOLY V TEPLÁKOCH:)
 
Na podnet Žiackej školskej rady sme vymenili rifle, sukne, nohavice a dali sme si tepláky i legíny:) To bol super deň:)
 
Tešíme sa na ďalší netradičný deň:)
Imatrikulácie
Deň materských škôl v MŠ Heľpa
 
 


Ku Dňu materských škôl sme pre deti z MŠ Heľpa pripravili veselé dopoludnie plné hier, hádaniek, tvorivých aktivít. Tešíme sa na ďalší ročník. :)
Teambuilding pre študentov zo Sabinova
9. a 10. 11. 2017 prebiehal v Závadke nad Hronom adaptačný kurz pre študentov 1. ročníka z Gymnázia DSA v Sabinove. Pripravili sme pre nich pestrý program s cieľom lepšie sa spoznať, zabaviť sa, niečo nové sa dozvedieť a zanechať milú pamiatku na naše stretnutie. Pozrite ako sa nám to podarilo
Branné cvičenie 27.10.2017
Mission impossible
CPPPaP v BrezneĎakujeme CPPPaP v Brezne za spostredkovanie podnetnej a motivačnej besedy s pánom psychológom PhDr. Jozefom Ihnacíkom PhD. z Košíc.
Skrášľujeme areál školy
Benefičný koncert pre Nemocnicu s poliklinikou v Brezne
 
Opäť po roku sme svojou troškou prispeli na dobrú vec:)
Ďakujeme Simonke, Vike i Lucke, že s radosťou pomohli (a nie prvýkrát):)
Výťažok pomôže pri kúpe inhalátora s nebulizátorom.
Dopomáhania o rok:)
Mestský študentský parlament odštartoval aktivity
Dňa 27. septembra sme sa účasťou na informačnom poldni mohli pridať k aktivite Mládežníckeho parlamentu v Brezne. Dozvedeli sme sa o možnostiach zapájania do rôznych aktivít v rámci mesta, regiónu, kraja, Slovenska, sveta:) Veríme, že to viacerých z nás naštartovalo k aktívnejšiemu životu:)
XVII. ročník Ceny Alojza Szokola
XVII. ročník Ceny Alojza Szokola, prvého slovenského olympionika ako Memoriálu Márie Zavarskej SSOSP EBG reprezentovali a vybojovali 3. miesto: Viktória Toráňová, Katarína Krupová, Radka Plichtová, Daniela Kaliničová a Sarah Lepiešová. Ďakujeme
Októberfest 2017
Oktoberfest v Nemecku pozná asi každý z nás.
Oktoberfest v Brezne na pôde EBG je známy tým z vás, ktorí ho zažili minulý rok alebo včera 4. októbra v priestoroch našej školy. Pripravili sme ho ako poďakovanie pre všetkých spolupracovníkov z praxe, sympatizantov školy, rodinných príslušníkov, priateľov...
           V Nemecku sú to dni osláv spojené s hudbou, jedlom a pitím. U nás sa o hudobný zážitok postarali žiačky našej školy svojím koncertom. Každá trieda pripravila dobroty z plodov jesene, naaranžovala ich, aby sa každý, kto išiel okolo, mohol ponúknuť. Nemecké klobásky a praclíky nahradil fajný guľáš.
           Popoludní k nám zavítalo 110 detí zo ŠKD pri ZŠ s MŠ Pionierska 2. Naše žiačky si  vyskúšali teóriu v praxi, pripravili si pre deti tvorivé dielne, rôzne hry, športové aktivity, ale i drobné pohostenie. Všetci sa s radosťou a nadšením zapojili do pripravených aktivít a obohatili sa vzájomným stretnutím.
             Veríme, že sa nám podarilo všetkým zúčastneným urobiť všedný deň nevšedným. Ďakujeme vám za strávené chvíle v našej spoločnosti a tešíme sa opäť nabudúce...
Biela pastelka
Stalo sa už tradíciou, že 3. septembrový týždeň vyrážame do ulíc, aby sme ponúknutím bielych pasteliek vniesli viac svetla do života slabozrakých a nevidiacich. Našim dievčatám sa podarilo za evríčka vymeniť 150 pasteliek. Tešíme sa, že sme pomohli a ďakujeme všetkým, ktorí prispeli:)
Týždeň dobrovoľníctva 2017
Ukážeme spolu, že aj v našom kraji je DOBRA DOSŤ.Tuto myšlienku sme sa snažili realizovať naplno. Navštívili sme DSS Hron Dubová a DSS LUNA v Brezne. Pripravili sme si tvorivé aktivity. Ďakujem našim žiakom z 3.B triedy a to: Jurajovi Vilmonovi, Blanke Záhorskej, Laure Kindernajovej a Viktórii Ridzoňovej. Ďakujem ešte raz Roth.
Kurz k ochrane života a zdravia 
Žiačky našej školy absolvovali v dňoch 12-14. septembra kurz k ochrane života a zdravia. Bolo Nám SUPER :)
Svet plný jazykov
"Svet plný jazykov" - presne tak sa volalo dobrodružstvo, ktoré sme dnes zažili so žiačkami prvého a druhého ročníka v Závadke. Tento náš malý projekt bol plný dojmov a príjemných zážitkov, ktoré by bez pomoci mojich priateľov Jelena Knezevic, Doug Meyerdirk Lenna Cheng a mnohých ďalších neboli zrealizované. Ráno sme začali nádhernou cestou v preplnenom autobuse smerom na Horehron. Bol to pre nás "neuveriteľný" zážitok :D ... ale nebolo to nič, čo by sme nemohli zvládnuť. S radosťou môžem povedať, že ďalej sa náš deň vyvíjal už len pozitívnym smerom. Program sme veľmi úspešne odštartovali rozhovormi s mojou srbskou kamarátkou a veľmi obetavým známym z Ameriky. Ďalej nasledovala veľmi zábavná časť a to varenie tradičného čínskeho jedla. Musím povedať, že jedlo zožalo úspech, nie len pri nás, ale aj pri našich nemeckých spoluúčastníkoch. Ďalej sme sa prostredníctvom videa, ktoré zabezpečila moja kamarátka Lívia Baxová, spojili s predstaviteľkou z Veľkej Británie. Deň sme zakončili tradičnou americkou pochúťkou. Touto cestou by som sa rada poďakovala mojej škole, ktorá umožnila realizáciu tohto projektu a aj všetkým, ktorí boli jeho súčasťou.
Natália Letková
Slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky